Czarna herbata z imbirem

Czarna herbata z imbirem nie tylko na przeziębienie

Czarna herbata to herbata, którą prawdopodobnie każdy ma w swoim domu. Podawana do posiłków, kosztowana jako samodzielny trunek czy stanowiąca dodatek do zimowego wieczoru. herbata czarna swoje uznanie zdobyła dzięki wyjątkowym walorom smakowym i właściwością zdrowotnym. Sklep z herbatami oferuje również czarną herbatę z dodatkami. Jednym z ciekawszych połączeń jest czarna herbata z imbirem. Smak czarnej herbaty zna chyba każdy. Stanowi doskonałe uzupełnienie posiłków. W połączeniu z imbirem pomaga w walce z przeziębieniem, ale nie tylko.

Bogactwo właściwości czarnej herbaty

Ta niepozorna roślina kryje w sobie całe bogactwo właściwości. Jedną z nich jest zawartość flawonoidów. Flawonoidy to substancję, które chronią organizm przed rozwojem miażdżycy i zawałem serca, obniżając poziom cholesterolu i ciśnienia krwi. Stosowanie wyciągu z czegoś takiego jak czarna herbata na skórę, poprawia jej kondycję oraz opóźnia procesy starzenia. Zawarte w herbacie taniny, wiążą szkodliwe substancje, dlatego też są pomocne szczególnie przy niestrawności.

Działanie pobudzające

herbata czarna ze względu na zawartość kofeiny, działa pobudzająco na system nerwowy, poprawia nastrój, ułatwia koncentracje i zapamiętywanie. herbata czarna jest też źródłem fluoru, dlatego też wzmacnia szkliwo naszych zębów, działa również przeciwbakteryjnie. Substancje zawarte w imbirze mogą być stosowane jako naturalny lek w przypadku przeziębienia. Również bywają przydatne gdy boli nas gardło czy pojawia się kaszel. Imbir stymuluje procesy trawienne, więc może pomóc gdy chcemy schudnąć. Herbata z imbirem jest też fajna alternatywą na chłodne zimowe wieczory, dlatego że imbir działa rozgrzewająco.

Herbata z imbirem i herbaty świata

Herbaty świata - herbata z imbirem na pewno należy do tej grupy, herbat znanych na całym świecie. Warto ją pić nie tylko, jeśli chcemy dobrze się czuć lub coś nam dolega. Warto również w czasie, gdy chcemy się zrelaksować lub miło spędzić czas w gronie najbliższych lub nawet samotnie. zestaw herbat, który zapewne każdy z nas posiada w domu powinien być uzupełniony o herbatę czarną z imbirem.