Najlepsza herbata - herbata po egipsku

Najlepsza herbata

Egipt jest krajem, który nie jest raczej kojarzony z tradycją picia herbaty. A jednak, to najprawdopodobniej najbardziej popularny tam napój, zwany tam shay. Używa się go przez niemal całą dobę i niezależnie od regionu. Jednak najlepsza herbata, w której lubują się Egipcjanie nie jest podawana w ten sam sposób co znany nam z codziennych praktyk kulturowych, głęboko zakorzenionych w naszej świadomości i stanowiących element tożsamości. Na czym polega ta różnica?

najlepsza herbata

Herbata czarna

Przede wszystkim na wielości sposobów przygotowywania, różniących się w zależności od części państwa. Jest jednak jeden punkt wspólny: mieszkańcy Egiptu raczą się czarną herbatą. Zielona herbata jest przez nich parzona zdecydowanie rzadziej. Przechodząc do szczegółów, podstawową sprawą są dodatki. Beduini dodają do swojej herbaty, którą jak już zostało wyżej wspomniane musi być herbata czarna łączą z u nas nieznaną odmianą bazylii, charakterystyczną dla tamtego miejsca. Inne popularne dodatki to cukier, stosowany niemal bez ograniczeń, mleko oraz niekiedy mięta. Gdzieniegdzie z przyjemnością pija się także napar z kwiatów hibiskusa, czyli Karkade, bardzo ciekawe smakowo i wizualnie - kolor przechodzi niemal w nuty rubinowe, a smak jest lekko kwaskowaty co sprawia, że kwasek łagodzi się cukrem. Herbaty zielone są raczej fanaberią, aczkolwiek z ich pomocą możemy przygotować herbatę miętową na sposób nieco przypominający egipskie. Wystarczy tylko przygotować mało intensywny w smaku napój oraz dodać cukru oraz świeżej mięty, co sprawi, że momentalnie uda się uzyskać efekt orzeźwienia porównywalny z lemoniadą. Oczywiście możemy także spróbować doprawić herbaty czarne, chociażby popularny także w Polsce earl gray lub english breakfast tea.

Gdzie dostać herbatę egipską

Wszystkie rodzaje liści, które staną się bazą dla naszego naparu przygotowanego na sposób egipski można dostać w miejscu takim jak strony otagowane jako sklep z herbatami online i sklep internetowy z herbatą czy w naziemnym sklepie z herbatami. Co więcej, poza produktami jak herbata zielona czy czarna można z łatwością dostać bardziej ekskluzywne rzeczy, na przykład zestaw herbat w skrzynce lub zestaw herbat w pudełku. Są one doskonałe na prezent, szczególnie gdy szukamy czegoś jednocześnie z klasą i mogącego dopasować się do każdego gustu.