Herbata czarna nie tylko na zimę

Herbata czarna i orzeźwiające napoje na jej bazie

Ugasić pragnienie latem można na różne sposoby. Możliwości nie kończą się na wyborze między niezdrowymi napojami a wodą. Warto pomyśleć o czymś takim jak herbata czarna. Latem można ją sobie przygotować w nieco inny sposób. Będzie wtedy idealnym napojem nawet na upały. Potrzebna będzie herbata earl grey albo inny dobry gatunek oraz trochę dodatków, a można stworzyć znakomity orzeźwiający napój. Jeśli się lubi, to może być to coś zimnego.

Herbata sposobem na ugaszenie pragnienia

Warto poszukać równie atrakcyjnych, ale zdrowszych niż kolorowe napoje, sposobów na ugaszenie pragnienia. Herbata to zdrowszy wybór, a na ile atrakcyjny przygotuje się napój, to jedynie kwestia chęci. Można niczego specjalnego nie przygotowywać, ale spróbować herbat z dodatkiem kwiatów. Idealnie komponują się z letnim czasem. Taką jest herbata jaśminowa, którą latem najlepiej pić schłodzoną. Jeśli ma się ochotę na zrobienie sobie czegoś wyjątkowego, to potrzebna jest czysta czarna odmiana oraz dodatki. Warto mieć w domu cytrynę, limonkę, inne owoce oraz kostki lodu. Choć earl grey znakomicie smakuje niesłodzona, to niektórym coś do osłodzenia jej może być potrzebne. Może to być cukier, brązowy cukier albo miód.

Herbata z dodatkami na lato

Herbatę z wybranym dodatkiem trzeba pozostawić do ostygnięcia. Warto spróbować jej z różnymi owocami. Najczęściej sięga się po cytrynę, ale ciekawie smakuje herbata czarna z brzoskwiniami oraz z malinami. Warto dodać je go gorącej herbaty i pozostawić na trochę. Po pewnym czasie uzyska się smaczny i chłodny napój, który można lekko osłodzić, jeśli się potrzebuje. Dodanie kostek lodu oraz plasterka cytryny sprawi, że napój będzie zimny i bardzo orzeźwiający. Dla uatrakcyjnienia go przyda się słomka oraz listki mięty. Lato to czas, który warto wykorzystać na naukę tworzenia różnych pysznych i zdrowszych napojów. Potrzebna będzie tylko dobra herbata i nieco dodatków do niej.